Hisse Senedi Basan Matbaa

Hisse Senedi Basan Matbaa

Türkiye’de ki binlerce Anonim Şirket var, ancak bu şirketlerin yöneticilerinin birçoğu finansal konularda bilgi sahibi değil. Özellikle hisse senedi konusunda ortaya çıkan bu bilgi yetersizliği hem şirketin kendi ekonomisini hem de ülke ekonomisini dolaylı olarak da olsa olumsuz etkilemektedir. Hisse senedi bastırmakla neler kazanacaklarının çok da farkında olmayan Anonim Şirketler, bu konuda isteksiz davranmaya devam ediyor. Hisse Senedi Basan Matbaa olarak biz, bu konuda Hisse Senedi bastıran A.Ş‘lere ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek, onları bilgilendiriyoruz.

Burada bilinmesi gereken en önemli nokta, Hisse Senedi basımı yaptırmanın Gelir Vergisi ve KDV’den tarif edilemez avantajlar sağladığıdır. Çünkü ortaklar hisse senedini 2yıl boyunca elinde bulundurur ve bu süre dolduktan sonra satarsa, ne kadar kar elde ederse etsin Gelir Vergisine ve KDV‘ye tabi tutulmaz. Bu işlem size çok sıradan gibi görünebilir ama şirketlere/hissedarlara ciddi yararları vardır.

Sadece şirketler için de değil, bu getirinin dolaylı yoldan da olsa ülke ekonomisine katkı sağlamasının da büyük önemi var. İsterseniz şimdi sizlere Hisse Senedi nedir ne değildir, bastırılması durumunda avantajları nelerdir, bastırılmaması durumunda hangi zararlara neden olur onlardan biraz bahsedelim.

Hisse senedi için şirket ortaklarının adeta kimlik kartıdır diyebiliriz. ” Hamiline ” ya da ” Nama” yazılı olarak hazırlanan hisse senetleri A4 kağıt boyutlarında basılır. Bazı belirleyici unsurlar hisse senedinde mutlaka bulunmalıdır. Onlar ise şu şekildedir;

* Yeni Türk Ticaret Yasasına uygun olmalı,
* Yeni nesil Güvenlik önlemleri uygulanmalı,(Hologram, gizli filigran özel bordür)
* Veya özel üretilmiş hisse senedi kağıdı kullanılmalı ( water mark kağıt)
* Hisse senedi basan matbaanın ” Yetki Belgesi ” olmalı,
* Üretim süresi 2-3 günü geçmemeli
* Baskı fiyatı uygun olmalı.

Ne yazık ki yapılan araştırmalarda, Anonim şirket sahibi ya da yöneticilerinin büyük çoğunluğunun hisse senedi basımı ile A.Ş’.lere Vergi Avantajı geldiğini bilmediği ortaya çıkmıştır. Bu konuda merak ettiğiniz her şeyi hisse senedi basan matbaa olarak firmamızı arayarak tamamen ücretsiz şekilde öğrenebilirsiniz.

Hisse senedi basan matbaa, diğer makalemiz için linki tıklayınız.

Matbaamız tüm Türkiye’ye hizmet veren nama hamiline yazılı hisse pay senedi basan matbaa olarak öne çıkmaktadır, uyguladığımız özel taklit edilemeyen güvenlik önlemleri bu sektörde bize öne çıkarmaktadır, müşterilerimize istediklerinde detaylı ve hakkındaki bilinmesi gerekilen tüm bilgiler açılayıcı bir şekilde verilmektedir. Hisse Pay Senetleri Nama yazılı ve hamiline yazılı olarak basılmaktadır

Matbaamız türkiyenin tüm şehirlerine hizmet vermektedir, bunlardan başlıca büyük şehirlerimiz olan İstanbul  ve İzmir hisse senedi basan matbaa ve  olarak iş hacmi nedeniyle yoğun olarak çalıştığımız şehirlerin başında gelmektedir.

Makronet Basım baskı kalitesi ve özel taklit edilemeyen güvenlik uygulamaları olarak sektöründe liderdir referanslar bölümünde bunu sorgulayabilirsiniz.

hizmet verdiğimiz diğer şehirlerimiz Eskişehir hisse senedi basan matbaa hizmeti vermekteyiz daha önce çalıştığımız firmaları referanslarımızdan takip edebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Tel: 0212 565 40 75 (pbx)
Gsm: (0533) 350 00 83
makro@makrotanitim.com

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir