Hisse Senedi Basan Matbaa

hisse senedi basan matbaa

Hisse Senedi basan matbaa müşterilerimize uzman Mali Müşavir denetiminde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Konusunda uzman Mesa hisse senedi basan matbaa firmanızın son sermaye yapısına göre ve ileriki yıllarda oluşabilecek ihtiyacını göz önünde bulundurarak ve yılların deneyimini kullanarak en makul ve kullanışlı şekilde hisselerin dağılımını yapıp, payların hissedarlara dağıtılması Mali Müşavirimiz denetiminde yapılmaktadır.

cropped logo 300x63 - Hisse Senedi Basan MatbaaTasarım ekibimizin hazırladığı nitelikli kopyalanamaz IHMA resmi sertifikalı (Dünya hologramcılar birliği sertifikalı) taklit edilemez taahhüdüyle hazırlanan tasarımınızı firmanıza mail yoluyla gönderiyoruz.

Gerekli düzenlemelerin ardından son aşamada Hisse Pay Senedi basımı için özel güvenlik uygulamalarını müşterinin ihtiyacı doğrultusunda kararlaştırıyoruz, ve basımı geçiyoruz.

Mesa Hisse Senedi Basan Matbaa, müşterilerine ön hazırlık ayrıntıların belirlenmesi, Fiyat Kupürleri – Özel Kağıt – Renk Uygulamaları – Filigran ve Hologram seçimi konusunda tüm hizmetleri veriyor. Konunun yabancısı olan Şirket görevlisinin A’dan Z’ye her türlü desteği alabileceği Mesa Matbaacılık, Hisse Senedini, istenilen nicelik ve niteliklerde hazırlıyor, ve müşterisine sunuyor.

HİSSE SENEDİ NEDİR? Hisse senetleri; anonim şirketler, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler, özel kanunla kurulmuş kamu kuruluşları tarafından çıkarılan, sermayenin belirli bir bölümünü temsil eden, sahibine ortaklık haklarından yararlanma imkânı veren menkul kıymetlerdir.

Matbaamız tüm Türkiye’ye geneline hisse senedi basmaktadır. TTK 487 maddesinde istediği güvenlik önlemleri içermelidir, basımı dünya hologramcılar birliği onaylı yurt dışından özel pay senedi hologramları getirerek yapmaktayız.

IHMA hologram sertifika numaramız R-15239 dur. bu sertifikayı hisse senedi bastıracağınız yerden mutlaka göstermesini isteyiniz. Ihma onaylı hisse senedi hologramlarımız özel adımıza sertifikalanmıştır, bu güvenliğiniz açısından çok önemlidir.

Pay Senedi Basan Matbaa

Türkiye’de ki binlerce Anonim Şirket var, ancak bu şirketlerin yöneticilerinin birçoğu finansal konularda bilgi sahibi değil. Özellikle hisse senedi konusunda ortaya çıkan bu bilgi yetersizliği hem şirketin kendi ekonomisini hem de ülke ekonomisini dolaylı olarak da olsa olumsuz etkilemektedir. Hisse senedi bastırmakla neler kazanacaklarının çok da farkında olmayan Anonim Şirketler, bu konuda isteksiz davranmaya devam ediyor.

Mesa Hisse Senedi Basan Matbaa olarak biz, bu konuda Hisse Senedi bastıran A.Ş‘lere ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek, onları bilgilendiriyoruz.

Burada bilinmesi gereken en önemli nokta, Hisse Senedi basımı yaptırmanın Gelir Vergisi ve KDV’den tarif edilemez avantajlar sağladığıdır. Çünkü ortaklar hisse senedini 2yıl boyunca elinde bulundurur ve bu süre dolduktan sonra satarsa, ne kadar kar elde ederse etsin Gelir Vergisine ve KDV‘ye tabi tutulmaz. Bu işlem size çok sıradan gibi görünebilir ama şirketlere/hissedarlara ciddi yararları vardır.

Sadece şirketler için de değil, bu getirinin dolaylı yoldan da olsa ülke ekonomisine katkı sağlamasının da büyük önemi var. İsterseniz şimdi sizlere Hisse Senedi nedir ne değildir, bastırılması durumunda avantajları nelerdir, bastırılmaması durumunda hangi zararlara neden olur onlardan biraz bahsedelim.

Hisse senedi için şirket ortaklarının adeta kimlik kartıdır diyebiliriz. ” Hamiline ” ya da ” Nama” yazılı olarak hazırlanan hisse senetleri A4 kağıt boyutlarında basılır. Bazı belirleyici unsurlar hisse senedinde mutlaka bulunmalıdır. Onlar ise şu şekildedir;

Hisse Senedi Basımında Bulunması Gerekenler

* Yeni Türk Ticaret Yasasına uygun olmalı,
* Yeni nesil Güvenlik önlemleri uygulanmalı,(Hologram, gizli filigran özel bordür)
* Veya özel üretilmiş hisse senedi kağıdı kullanılmalı ( water mark kağıt)
* Hisse senedi basan matbaanın ” Yetki Belgesi ” olmalı,
* Üretim süresi 2-3 günü geçmemeli
* Baskı fiyatı uygun olmalı.

Ne yazık ki yapılan araştırmalarda, Anonim şirket sahibi ya da yöneticilerinin büyük çoğunluğunun hisse senedi basımı ile A.Ş’.lere Vergi Avantajı geldiğini bilmediği ortaya çıkmıştır. Bu konuda merak ettiğiniz her şeyi hisse senedi basan matbaa olarak firmamızı arayarak tamamen ücretsiz şekilde öğrenebilirsiniz.

Matbaamız tüm Türkiye’ye hizmet veren nama hamiline yazılı hisse pay senedi basan matbaa olarak öne çıkmaktadır, uyguladığımız özel taklit edilemeyen güvenlik önlemleri bu sektörde bize öne çıkarmaktadır, müşterilerimize istediklerinde detaylı ve hakkındaki bilinmesi gerekilen tüm bilgiler açıklayıcı bir şekilde verilmektedir. Hisse Pay Senetleri Nama yazılı ve hamiline yazılı olarak basılmaktadır

Matbaamız Türkiye’nin tüm şehirlerine hizmet vermektedir, bunlardan başlıca büyük şehirlerimiz olan İstanbul  ve İzmir Mesa Hisse Senedi Basan Matbaa ve  olarak iş hacmi nedeniyle yoğun olarak çalıştığımız şehirlerin başında gelmektedir.

Mesa Matbaa baskı kalitesi ve özel taklit edilemeyen güvenlik uygulamaları olarak sektöründe liderdir referanslar bölümünde bunu sorgulayabilirsiniz.

Hisse Senedi Basan Matbaa Bilgi;

Hisse senetleri; anonim şirketler, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler, özel kanunla kurulmuş kamu kuruluşları tarafından çıkarılan, sermayenin belirli bir bölümünü temsil eden, sahibine ortaklık haklarından yararlanma imkânı veren menkul kıymetlerdir.

hisse senedi 3 boyutlu hologram ve gizli baskı ultraviole işlemleri uygulanarak yapılır.
ayrıca özel desen tasarımı uygulanır.
– Hologramlarımız IHMA onaylıdır. (Taklit edilemez özelliktedir.)
– Çıplak gözle görülemeyen gizli firmanın logosunu hisse senetlerinin içine basıyoruz.
– Soğuk baskı uygulaması sadece matbaamızda yapılmaktadır.
– Matbaamıza özel güvenlik etiketi, (yüksek güvenlik önlemleri içerir) detaylı bilgi için arayın.
– Hamiline pay senedi basımında yönetim kurulu kararı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde tescil etmek zorunludur.

Hisse Senedi Basan Matbaalarda deneyim tecrübe şart

 • Hisse senedi basan matbaalar bünyelerinde Mali Müşavir bulundurmalılar,
  aksi taktirde hatalı bir hisse senedi çıkarmaları durumunda şirkete çok ciddi zararlar verebilirler.
 • Değerli evraklarınızda IHMA onaylı özel kağıt ve hologramlar kullanmaktayız. (Sertifikamız mevcuttur, firmanızın güvenliği için bunu tüm işletmelerde sorgulayın)
 • Hamiline yazılı hisse senetlerinde yönetim kurulu kararının TTSG’nde onaylatılması gerekmektedir, aksi takdirde hisse senetleri geçersiz sayılır.
 • 3 Boyutlu hologramlarımız yurtdışından firmamız için özel olarak üretilmiştir.
  Sertifikası mevcuttur. (Taklit edilemez olduğunu taahhüt ediyoruz)
  Kullanılan kağıtlar değerli evrak için özel tasarlanan kağıtlardır asla taklit edilemez.
 • Granit desen fantazi kağıt özel renk seçimi.
 • Kağıtlarımız yurt dışından özel ithaldir. özellikleri hakkında lütfen bilgi alınız.
 • Değerli evrak kağıtlarımız devamlı güncellenmektedir, lütfen bilgi alınız.


Kurumsal İletişim Hattı: 0535 595 89 54

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir